Co je DROPSHIPPING?

Níže na stránce Vám vysvětlím, co za druh online obchodu je Andyho obchůdek a co znamená Dropshipping a jestli to není náhodou něco, co byste také rádi provozovali.

Dropshipping je forma online obchodování, kdy nedržíte vlastní sklad a prodáváte zboží, které za Vás odbavuje jiná firma, která zboží fyzicky vlastní ve skladu a odbaví celou objednávku. Na Vás je pak se starat o marketing obchodu, aby byl vidět, komunikaci se zákazníky a to, aby obchod z technické části fungoval jak má. Při samotné objednávce zboží zákazníkem, objednávka míří přímo do skladu, kde je zprocesována a odeslána poštou přímo zákazníkovi.

Hlavní výhody

Nemusíte vlastnit ani skladnit žádné zboží. Nemusíte chodit se zbožím na poštu nebo řešit jeho dopravení. Pokud máte správného dropshippingového partnera, tak nemusíte řešit věci ani kolem EET a účetnictví týkající se prodeje zboží. To co děláte vy je vlastně marketing. A peníze, které získáváte jsou vlastně jen provize za získání zakázky pro Vašeho dropshippingového partnera.

Kde je háček?

Největší háček je v tom, že prodáváte zboží, které Vám dropshippingový partner dá k dispozici. Není to tak, že si najdete výrobce a domluvíte se s ním na tom, že byste prodávali jeho zboží. To je pak klasický systém prodeje a s ním související nároky.

Další háček je v tom, že nemáte zboží přímo u sebe, takže pokud se Vás potencionální zákazník zeptá, jestli to a to zboží je takové nebo makové, musíte pak přeposlat dotaz dropshippingovému partnerovi, ten odpoví Vám a Vy pak zákazníkovi. 

Co je potřeba?

Abyste mohli vydělávat pomocí dropshippingu, je potřeba mít IČO. Dále pak je potřeba mít e-shop, ale často můžete produkty prodávat jakýmkoliv způsobem a pak jen zadáte online systému dropshippingové společnosti novou objednávku. Nejčastějším řešením je však mít vlastní e-shop propojený na systém dropshippingové společnosti, aby udržoval aktuální stav skladu a cen.

Vlastní e-shop si můžete nechat připravit (třeba mnou :-) Andyho obchůdek na to zatím možná moc nevypadá, ale postupně mám dám nějakou parádní fasádu a snad i nějaké ty vychytávky. Mojí hlavní činností je totiž tvorba webů. Více o tom co dělám, můžete najít na www.czech-this.com